Stap door vier seizoenen
Rouwen heeft geen vaste route. Iedereen beleeft verlies op zijn eigen manier. In twaalf individuele wandelingen krijg je de tijd en ruimte om stil te staan bij wat er is gebeurd, te ontdekken wat je nodig hebt en voorzichtig te onderzoeken hoe je verder wilt.
De wandelingen sluiten op elkaar aan, maar er is steeds ruimte voor wat jij op dat moment nodig hebt. Hieronder krijg je een indruk van een programma.
1. Ruimte voor jouw verhaal
We maken kennis en staan stil bij jouw verhaal.
– Wie ben je verloren?
– Wat betekent deze persoon voor je?
– Hoe ziet je leven er nu uit?
Aan de hand van de bomenschaalvraag staan we stil bij waar je nu bent.
2. Begrijpen wat er gebeurt
Verlies raakt vaak meer dan je van tevoren kunt bedenken. Het hakt in op alle facetten van je leven. Met de Verliescirkel onderzoeken we wat het verlies met jou en je leven doet.
– Wat herken je?
– Waar loop je tegenaan?
– Wat helpt je om te begrijpen wat er gebeurt?
3. Wat heb ik nodig?
Rouwen vraagt veel van je. We kijken naar wat energie kost, en naar wat jou helpt.
– Wie of wat geeft je steun?
– Wat brengt je rust?
-
En wat vraagt juist veel energie van je?
Dit doen we aan de hand van de energiemeter, een mooie oefening in de natuur.
4. De eilandjes van verlies en herstel
Soms ben je helemaal bezig met het gemis. Op andere momenten lukt het om te werken, te lachen of iets te ondernemen. En voel je je eigenlijk best oké.
We onderzoeken de beweging tussen het eiland van Verlies en het eiland van Herstel. Want verdriet en plezier bestaan naast elkaar. Heen en weer bewegen tussen die twee, dat is veerkracht.
5. Een natuurhuisje maken
Tijdens deze wandelcoaching bouw je een natuurhuisje. Het is een vrije en fijne oefening op een mooie plek in de natuur.
Een huis staat symbolisch voor een plek waar je je veilig en thuis kunt voelen.
Wat heeft jouw huis nodig?
Waar staat het?
Welke plek krijgt degene die je mist?
Past dit niet zo bij je, dan kiezen we een andere vorm. Maar iedereen kan het!
6. Nieuwe dromen
Nu kijken we voorzichtig vooruit. Ook dit gaat op een bevrijdende manier, tijdens een fijne wandeling waar we echt de tijd voor nemen.
Met de wondervraag onderzoeken we hoe je leven eruit zou kunnen gaan zien. Het verdriet en het gemis mogen blijven bestaan. Tegelijkertijd kan er weer ruimte komen voor wat jij belangrijk vindt. Vanuit dit beeld zoeken we naar een kleine stap die bij jou past.
7. Bagage en ballast
Iedereen heeft een rugzak met ervaringen. Ook jij draagt van alles met je mee.
Hoe voelt het als je soms je rugzak even neerzet?
Is er iets wat je misschien kan achterlaten?
En wat wil je graag met je mee dragen?
We volgen in deze wandelcoaching de principes van het pelgrimeren. Zo wordt mooi zichtbaar wat je door je verlies over jezelf hebt ontdekt.
8. Verder op pad
We kijken terug op de afgelopen wandelingen.
Wat heeft het traject je gebracht?
Wat is veranderd?
Wat helpt je als het moeilijk wordt?
En waar wil je ruimte voor blijven maken?
Je hoeft het verlies niet achter je te laten. Samen zoeken we naar een manier waarop je jouw dierbare kunt blijven meedragen én je eigen leven weer verder kunt vormgeven.
Linda
“Al vanaf die eerste wandeling voelde ik me prettig en veilig bij Moniek. Het is zo fijn om mijn verhaal met haar te delen!
Ze begrijpt waar je doorheen gaat. Moniek is echt mijn reddingsboei op moeilijke momenten.”
Eline
“Moniek luistert goed, is betrokken en geeft sturing daar waar ik het nodig heb. De combinatie van coaching en buiten zijn in de natuur werken voor mij erg goed. Het geeft je de mogelijkheid om je perspectief te verleggen, waardoor je nieuwe inzichten krijgt.”
Sanne
‘Toen ik echt in een dieptepunt zat, was je er voor me, op een bloedserieuze manier. Je luisterde op een rustige, nuchtere manier. Dat was echt steunend. De natuur is voor mij ook zo’n punt van geluk. Fijn dat je me dat weer even liet zien.’
Dit krijg je er ook bij
Twee keer per jaar een themawandeling
Als deelnemer aan een wandeltraject kun je twee keer per jaar kosteloos deelnemen aan een groepswandeling t.w.v. €35.
Werken met poppetjes
Met een tafelopstelling kun je lastige situaties inzichtelijk en bespreekbaar maken. Als aanvulling ‘Stappen door vier seizoenen’ kun je een opstelling bijboeken. Je betaalt daarvoor i.p.v. €95 maar €75 per sessie,
We kunnen direct aan de slag. Ik maak op korte termijn tijd voor je vrij.
